вівторок, 15 червня 2021 р.

День захисту людей похилого віку


Новини день похилого віку 27.09 | Mysite 

Сьогодні, 15-го червня, рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19-го грудня 2011-го року (резолюція №66/127), відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей, або ще цю подію називають – Днем захисту літніх людей.

Згідно з міжнародною класифікацією, людиною похилого віку вважається особа, яка досягла 65 років. Таких людей в усьому світі близько 700 мільйонів, а це майже кожна десята людина на Землі. В Україні, як і в багатьох країнах, в останні десятиріччя значно зросла частка людей похилого віку. На думку експертів, зростання числа літніх людей у світі свідчить про поліпшення якості життя в цілому, що саме по собі є значущим досягненням. Попри це, у багатьох країнах, що розвиваються, старіння, як і раніше, пов’язане зі слабкою соціальною захищеністю і падінням рівня доходів.

 У світових рейтингах за рівнем життя літніх людей Україна традиційно посідає одне з останніх місць і щороку ці показники все нижчі. 

За даними Інституту демографії в Україні нараховується 11 млн. людей похилого віку.




 ( світлини минулих років)


 Письменник В.В.Вересаєв, у юності дуже боявся постаріти, на схилі років писав, що страх цей був даремний, а природна мудрість компенсувала неминучі втрати. З віком з'являється думка про підвищення цінності життя.

Літні люди потребують особливої уваги і піклування. Упереджене ставлення до літніх людей – соціальне явище. В тій чи іншій формі воно існує в усіх країнах світу, що знаходить вираження в громадській думці, на державному рівні, а також у засобах масової інформації. Це призводить до знецінювання ролі людей похилого віку і виключення їх з громадського життя. Люди похилого віку зіштовхуються з дискримінацією в суспільстві, на роботі, в транспорті, медичних закладах. Це певною мірою перешкоджає реалізації їхнього потенціалу і негативно впливає на здоров’я, самопочуття і добробут. Унаслідок цього вони не можуть реалізувати свої права повною мірою і внести посильний внесок в культурне, соціально-економічне і політичне життя суспільства.

Те, як суспільство ставиться до своїх людей похилого віку, безпосередньо впливає на стабільність і процвітання всього соціуму. Шанобливе і соціально відповідальне ставлення до стареньких – запорука і гарантія благополуччя для тих, хто так чи інакше стане на їх місце в наступних роках.

 

 Літні люди потребують нашої особливої уваги і піклування.

 Важливо  давати цим людям  відчуття доброї перспективи, оптимістичну і реалізовану надію на те, що й у нових обставинах вони залишаються потрібними та захищеними.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Пам'ятаємо-Перемагаємо!

  Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Минулого ро...