субота, 26 жовтня 2024 р.

Слово до слова складається мова

 27 жовтня відзначаємо День української писемності та мови.Це свято припадає на церковний день вшанування пам'яті преподобного Нестора Літописця.

З 2000-го року до Дня української писемності та мови проводять Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Останніми роками у цьому "мовному флешмобі" беруть участь понад пів мільйона українців на шести континентах планети. Цьогоріч радіодиктант відбувся 25 жовтня, текст Оксани Забужко зачитав військовий та поет Павло Вишебаба.
Окрім радіодиктанту національної єдності, українців закликають долучитись до флешмобу #мовавільних, який організовує Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
Українська мова налічує понад чверть мільйона слів.
Перші українські слова зафіксували у V столітті. Тоді візантійський історик Пріск Панійський під час подорожі територією сучасної України записав слова "мед" і "страва".
Засновником української літературної мови вважають Івана Котляревського, а батьком – Тараса Шевченка. В основі літературної мови є наддніпрянський діалект.
За століття, що Україна була під гнітом Росії, наша мова пережила 134 заборони. Щоб наблизити українську до російської у 1933 році із нашої абетки вилучили літеру "ґ", її повернули лише в 1990 році.






Користувачі Туристично-інформаційного центру з Опішнянською бібліотекою взяли участь в мовному калейдоскопі "Слово до слова складається мова" та переглянули книжкову виставку "Мова-наш оберіг,броня і найсильніша зброя",присвячених до Дня української писемності та мови.
Це свято має глибинну духовну суть та історично звеличує нашу націю. Мова є найціннішим надбанням та основою духовного багатства народу. Тож бажаємо утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну та українців.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Диво Різдва

  Різдвяні свята із давніх-давен є особливими для вірян. До них готуються особливо ретельно, дотримуючись усіх традицій і звичаїв. І хоча за...