26 жовтня – День гарбуза (Pumpkin Day).
Головна мета цього дня – поширювати інформацію про цілющі властивості цього продукту та його цінність для організму.
Україну не можливо уявити без гарбузів. Його можна сміливо назвати одним з атрибутів осені. Гарбуз – це джерело вітамінів та мінералів, корисних для нашого організму. Він же і герой містичного свята Гелловін, яке так швидко увірвалося з-за кордону у наше життя.
Цікаві факти про гарбузи
1. Насправді гарбуз (лат. Cucurbita) — це величезна ягода, вага якої може сягати кількох сотень кілограмів. Рекордний за вагою гарбуз був вирощений в Італії, а його маса склала більше тонни – 1226 кг.
2. Батьківщина гарбуза — Мексика, там його вживали ще 8000 років тому. З відкриттям Америки, смачний плід набув популярності й у Європі.
3. Всього в світі зараз існує близько 800 сортів цієї рослини, але лише чверть з них можна вживати в їжу.
4. Гарбуз вкрай невибагливі до умов, в яких їй належить рости - цю культуру успішно вирощують по всій земній кулі, за винятком Антарктиди.
5. Гарбуз є своєрідна різним «еліксиром молодості» завдяки вмісту в ній вітамінів А і Е, що дозволяє боротися з ознаками старіння.
6. Квітки гарбуза не тільки красиві, але і цілком їстівні.
7. Гарбузовий сік є натуральним снодійним засобом.
8. М'якоть гарбуза здатна зняти біль при опіках.
9. Найпопулярніше застосування гарбузів не зовсім зв’язане з їх поїданням. Світильник Джека, який виробляють на Хелловін, прийшов до нас з Ірландії та тепер вже тісно пов’язаний з осіннім сезоном.
10. У давнину в Україні гарбуз був частиною сватання - помаранчевий плід вручали незавидним женихам.
Страви з гарбуза в Україні доволі популярні, в меню українців вони займають достойне місце. Наприклад, гарбузову кашу варили ще наші бабусі, прабабусі. З часом страви вдосконалювалися, ставали більш цікавішими за смаковими якостями та візуально.
Немає коментарів:
Дописати коментар