Друга світова війна стала найбільш кривавою та жорстокою в історії людства. Для України та українського народу Друга світова є особливо болісною. Війна, яка пройшла крізь життя кожної української родини, є вагомою складовою історичної пам'яті нашого суспільства.
Пропонуємо відвідати книжкову виставку «Подвиг безсмертний-пам'ять нетлінна» до Дня пам’яті та примирення та до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка експонується в бібліотеці.
На виставці представлено видання, які висвітлюють причини та перебіг подій Другої світової війни, особливості міжнародної воєнної дипломатії, трагедію й подвиг перших років війни, історичне значення великої перемоги, спогади учасників бойових дій та документи усної історії.
Символом пам’яті про жертви Другої світової війни в світі, а з 2014 року в Україні, є червоний мак. Це емблема скорботного свята, пам’ять про тих, хто загинув під час Другої світової й сьогодні гине в боротьбі за незалежність України.
Символ пам’яті в світі
Світова традиція вшановувати пам’ять жертв війни саме квіткою маку з’явилася після Першої світової. Її появу пов’язують з іменами двох людей: канадського військового лікаря Джона Мак-Крея та представниці Християнської асоціації молодих жінок Мойни Майкл. Під враженням боїв у Бельгії в 1915 році Мак-Крей написав вірш «На полях Фландрії», що починався словами:
У полі Фландрії поміж хрестами
Гойдає вітер мак рядами,
Щоб знали місце, де ми є… (переклад Наталії Безсонової)
Квітка маку в українській традиції
В Україні здавна кажуть: маки цвітуть там, де була пролита козацька кров. Тому червоний мак не лише європейський, але й український символ скорботи про героїв, загиблих у кровопролитних світових війнах.
Червоний мак із давніх-давен є могутнім талісманом українського роду, адже означає красу, молодість та їхню скороминущість.
З нагоди вшанування Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом в Другій Світовій війні запрошуємо вас до нашої бібліо-арт майстерні з виготовлення квітки маку "Цвіт маку – цвіт пам'яті!".
Немає коментарів:
Дописати коментар