пʼятниця, 23 серпня 2024 р.

Свята земля серпанку і калини

 24 серпня наша країна відзначає 33-ю річницю своєї незалежності.

З нагоди Дня Держа́вного пра́пора Украї́ни та Дня Незале́жності Украї́ни в Туристично-інформаційному центрі з бібліотекою розгорнуто кижкову виставку "Свята земля серпанку і калини".


Видання, представлені на виставці, знайомлять користувачів з державною символікою України, її історією і багатою культурою. Книжки висвітлюють найважливіші аспекти української державності, неповторні душевні якості її талановитого і стійкого народу. Захоплива форма викладання, яскраві ілюстрації, змістовний і водночас цікавий матеріал роблять видання корисними для різноманітних вікових категорій.

Наші гості

 До нас завітали гості з Новоселівська громада Полтавського району.



Щиро бажаємо прекрасного дня та яскравих емоцій!

В моєму серці Україна

 З нагоди святкування Дня Державного Прапора та 33-ої річниці Незалежності України користувачі та гості Туристично-інформаційного центру з Опішнянською бібліотекою взяли участь у бліц-вікторині "В моєму серці Україна".






Учасники вікторини перевірили свої знання з історії нашої держави та отримали нові.

Також відвідувачі ТІЦ з бібліотекою приєдналися до фото-флешмобу "Україна-це ми!".

Пишаємося нашою державною символікою та вивчаємо її історію!

четвер, 22 серпня 2024 р.

Метелики-справжнє диво природи

 Світ Метеликів

Маленькі відвідувачі Опішнянської бібліотеки поринули у чарівний та загадковий світ,де живуть дивовижні істоти-метелики.
Метелики – одні з найкрасивіших комах, вони схожі на живі квіти, яскравість забарвлення їх крил казкова. За їх красу люди дали метеликам красиві імена: Махаон, Адмірал, Аполлон, Зорька, Лимонниця і т.д. Метелики літають вдень, а вночі, піднявши крила, відпочивають.





Там, де живуть метелики, повітря екологічно чисте, а там, де їх немає, виникає багато екологічних проблем в навколишньому середовищі.

вівторок, 20 серпня 2024 р.

Україна-це ми!

Відвідувачі Туристично-інформаційного центру з Опішнянською бібліотекою приєдналися до фото-флешмобу "Україна-це ми!". 


Запрошуємо взяти участь у фото-флешмобі "Україна-це ми!" з нагоди 33-ої річниці проголошення незалежності України.

Для українців свобода і гідність завжди були і залишаються основними цінностями. Сьогодні українці борються за правду і справедливість, за цінності вільного світу, демонструючи сміливість і єдність української нації.

четвер, 1 серпня 2024 р.

Ось і літо відлітає,першим медом пригощає

 СЬОГОДНІ - МЕДОВИЙ СПАС АБО МАКОВІЯ.У народі також існують назви Перший Спас та Спас на воді.

Серед українців свято Маковія одне з найпоетичніших і найшанованіших. Маковія йде першим з трьох літніх Спасів, які настають у серпні. Свято прийшло до нас з Візантії, де було встановлене близько ІХ ст.
Напередодні свята в Туристично-інформаційний центр з бібліотекою відбувся народознавчий калейдоскоп "Ось і літо відлітає,першим медом пригощає".
















Бібліотекарі ознайомили відвідувачів з традиціями свята.Користувачі переглянули матеріали,представлені на виставці-інсталяції,присвяченій святу Маковія.Також кожен із присутніх мав змогу зібрати традиційний букет із різнотрав’я, що має гарну назву «маковійчик». "Маковійчика" може зробити кожен. Для цього потрібно підготувати різні квіти-трави, а також ножиці, скотч, нитку, дріт. Форму букета, набір трав кожна майстриня може обирати на власний розсуд.
Найкращий "маковійчик" – зібраний з квітів та трав, що ростуть на рідній землі.
В "маковійчику" обов’язково мають бути достиглі голівки маку. Це може бути як городній мак, так і мак-видюк (дикий). В народному знахарстві його використовували як засіб проти чародійства: якщо цим маком обсипати дім, то всі відьомські хитрощі зникнуть. М’ята оберігає сім’ю від усякої напасті й додає здоров’я, ласкавці сприяють родинній злагоді, сонях − символ сонця, материнка – на захист родинних зв’язків, для сили роду, рута на нагідки – від хвороб, тирлич – «тирлич, тирлич, мого милого приклич», калина – на дівоче щастя. А ще − чорнобривці, айстри, васильки, любисток, петрів батіг, деревій тощо. Кожна рослина має своє призначення і свої лікарські властивості, тож вибрати кожен може саме те, що йому потрібно. Квіти обв’язують червоною стрічкою чи ниткою, яка завжди оберігала від «вроків».
Після освячення букет квітів або окремі голівки маку клали за образи і зберігали до весни. Весною мак розсівали по городу, ним обсипали корів і господу «від усього лихого», а засушені квіти на Благовіщення вплітали дівчатам у волосся – «щоб не випадало».
Серпневе тепло, макові коржики, аромати випічки та меду, букети з осінніми нотками – свято Маковея або Медовий Спас. Хай у цей день тепло, затишок та дарунки літа єднають родини та дарують чудовий мирний літній день!

Диво Різдва

  Різдвяні свята із давніх-давен є особливими для вірян. До них готуються особливо ретельно, дотримуючись усіх традицій і звичаїв. І хоча за...