четвер, 27 квітня 2023 р.

Презентація книги Сергія Козлова та Анатолія Шевченка "Солдати Чорнобиля"

 Бібліотеки Опішнянської територіальної громади отримали у подарунок унікальне видання – книгу пам’яті «Солдати Чорнобиля».

В ТІЦ з бібліотекою відбулася презентація книги Сергія Козлова та Анатолія Шевченка «Солдати Чорнобиля».
Захід відбувся в дні вшанування пам’яті тих, хто постраждав від найбільшої екологічно-соціальної катастрофи ХХ століття. Масштаб і наслідки трагедії, спричиненої вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, закарбували в історії людства 26 квітня як Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.
Герої України Микола Абраменко та Сергій Козлов під час презентації ділилися спогадами про ті буремні 100 днів, які віддали на захист життя мільйонів людей ціною власного здоров’я.











Презентована книга є унікальним виданням, адже вона створена на основі реальних розповідей учасників і фотоматеріалів. На думку одного з авторів Сергія Козлова, книга «Солдати Чорнобиля» має не тільки зберегти пам’ять народу про Чорнобильську катастрофу та віддати шану її ліквідаторам, а й змінити ставлення суспільства до рятувальників, яке дедалі частіше стає цинічно байдужим.
На презентації були присутні герої-чорнобильці,учні Опішнянського ліцею Опішнянської селищної ради,представники громадскості,жителі Опішнянської громади.
Щиро дякуємо рятувальникам за їхній подвиг, за те, що своєю перемогою над смертю додають переможного сенсу боротьбі українців у теперішній російсько-українській війні!

вівторок, 25 квітня 2023 р.

Живий плач мертвої зони

 Два кольори мої, два кольори,

То не любов і не журба, як в пісні.

Свої Чорнобиль має кольори:

Весна і сонце – до, і горе – після

Минуло 37 років з часу найпотужнішої й найбільшої техногенної катастрофи, яку спричинила радянська влада на Чорнобильській АЕС.
В ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці станції відбулися два теплові вибухи, які повністю зруйнували реактор. Внаслідок цього стався радіоактивний викид, пожежа тривала кілька днів. А повністю ліквідувати її вдалось лише за два тижні, 10 травня. Через недбалість та замовчування тодішньої влади тисячі людей загинули, сотні тисяч назавжди покинули домівки, мільйони – отримали опромінення.





За 37 років Чорнобиль встиг пережити й другу катастрофу – 35 днів у російській окупації.
А щоб не допустити загрози втретє, усі ми повинні пам’ятати й знати нашу історію. Тож пропонуємо книги, які допоможуть більше дізнатись про Чорнобиль.
1.Олександр Сирота. Чорнобиль. Живий альбом
Сьогоднi Чорнобильська зона - це територія легенд, похмурих пейзажiв i торжества природи. Водночас - це потенційний музейний комплекс мiжнародного рiвня, пам'ятка величезної техногенної катастрофи. Відвідати це мiсце хоча б один раз варто всім, переконані деякі колишні жителі Прип'яті. Вiдвiдати й жити далі так, щоби на Землі не з'являлося нових мертвих міст... "Чорнобиль. Живий альбом" - книга-альбом про історію і сучасне життя чорнобильськоï зони. Унікальнi портрети людей, подiй та природних ландшафтів зібрані під однією обкладинкою.
2.Ольга Купрієнко, Алла Багірова.
Чорнобильська хроніка. Люди: книга 1
Ольга Купрієнко. Чорнобильська хроніка. Люди: книга 2
Ці книги - присвята героям, які 37 років тому ризикували своїм життям і здоров’ям задля порятунку мільйонів інших людей. Вони містять історії борців за наші життя. Це свідки й учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: атомники, пожежники, медики, монтажники, оператори. Вони згадують про власне становлення, про життя у місті Прип’ять до аварії; говорять про події, які пізніше назвуть техногенною катастрофою. Сьогодні вони є членами громадської організації «Промінь 5-2» - об’єднання учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Кожна сторінка книжки варта найуважнішого прочитання, адже не все ще сказане і почуте суспільством. Кожне слово, промовлене очевидцями тих подій, має величезну вагу для майбутніх поколінь.
3.Сергій Плохій. Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи
Книга відомого історика видана 2019 року, охоплює історію Чорнобильської катастрофи від моменту вибуху аж до закриття станції. Вчений показує, як справжньою причиною найбільшої ядерної катастрофи людства стала не конкретна помилка окремої людини, а створена в СРСР система закритості та секретності, яка приховувала інформацію про трагедію навіть від фахівців, котрі повинні були її ліквідувати. Досліджуючи проблему Чорнобильської катастрофи, Плохій приходить до висновку, що аварія стала не лише лихом планетарного масштабу, а й вироком радянській авторитарній системі.
4.Чорнобиль 30. Книга слави і пам’яті. Полтавська область
18,5 тисяч біографій та історій простих героїв можна прочитати у книзі «Чорнобиль 30. Книга слави і пам’яті. Полтавська область».
5.Обпалені зорею Полин
До 20-ї річниці Чорнобильської катастрофи.Книга мужності й болю.
6.Чорнобиль. Вічний біль





Запрошуємо до бібліотеки ознайомитися з літературою про Чорнобильську катастрофу,яка експонується на виставці-спогаді "Живий плач мертвої зони".

Прощавай,Букварику!

Учні 1Б класу Опішнянського ліцею Опішнянської селищної ради з класним керівником Людмилою Старущенко завітали до ТІЦ з бібліотекою на літературний ігроленд"Прощавай,Букварику!".




Діти разом з героями відомих мультфільмів повторили букви українського алфавіту,з задоволенням розгадували загадки,виконували різноманітні завдання.Усі разом співали пісні.Діти попрощались з Буквариком, пообіцяли йому багато читати та обов‘язково відвідувати бібліотеку. 

субота, 22 квітня 2023 р.

Презентація книги Зої Казанжи «Щось таке як любов»

 В ТІЦ з бібліотекою відбулася презентація другої книги відомої журналістки, письменниці та громадської діячки - Зої Казанжи «Щось таке як любов»!






Зоя Казанжи - відома журналістка, медіа-тренерка, громадська діячка. Її книга «Щось таке як любов» - про стосунки, життєві історії та почуття.
Зоя дебютувала як письменниця з виданням «Якби я була». Її нова книжка «Щось таке як любов» народилася схожим чином – з емоцій, окремих деталей, які зауважує навколо себе Зоя, почутих історій чи їх фрагментів, які переростають на папері у щось нове та проникливе.
«Коли мене запитують про книжку, то практично завжди кажу, що це фейсбучні історії, - розповідає Зоя Казанжи. - Вони написані в такому темпі, яке диктує життя — динамічне, напружене, нервове. Всі ці історії об’єднані одним спільним — там немає географічно точних місць подій, немає імен, майже не вказаний вік героїв. І ці історії — про стосунки. Стосунки, які виникають між людьми, рідними по крові чи обраними одне одним. Ці історії про те, як не втратити себе, як почути і зрозуміти власні бажання, про те, що не можна зраджувати свою мрію, свої почуття, що ніколи не пізно повернутися до себе справжнього. І про те, що життя завжди дає кожному з нас шанси. Треба просто слухати, чути, не пропустити…».
Жінки з книжки Зої Казанжи «Щось таке як любов» живуть поряд з нами. Вони закохуються й розчаровуються, наражаються на сучасні проблеми й утікають від минулих, цілуються при місячному сяйві й плачуть у подушку, заварюють каву або чай і в’яжуть шкарпетки, слухаються своїх мамів і повстають проти їхнього деспотизму. При жінках — чоловіки. Теж різні: рішучі й боязкі, хитрі й простодушні, занедбані обставинами й успішні, егоїсти й щиросердні. У сюжетах оповідань персонажі весь час у русі — якщо не автом, то потягом чи літаком, на крайній випадок є й тролейбус або трамвай. Найчастіш уживане в оповідях слово «життя». І це зрозуміло, адже у житті, кажуть мудрі люди, як на довгій ниві: не пройдеш, ноги не вколовши. Тому авторка й обирає життєві сюжети, у яких кожен персонаж зазнає неухильних ран, проте й знаходить від них спосіб заживлення. Любов’ю.
Книжка викликали неабияку зацікавленість у читачів. На презентації невеличка зала була переповнена бажаючими наживо поспілкуватись з письменницею, почути розповідь про виникнення сюжетів оповідань, про її власні думки і погляди на сьогодення.
Дякуємо за чудову презентацію!Книги-це зброя!

вівторок, 18 квітня 2023 р.

Дім,де цікаво всім!

 Книга – одне з найбільших чудес, яке створила людина. Вона відкриває нам світ, зберігає мудрість віків, а іноді, передбачає майбутнє.

Дітям властива допитливість. Їм цікаво пізнавати світ, дістаючи відповіді на всі свої численні запитання.



Надзвичайно яскраву і неймовірно захоплюючу презентацію "Дім,де цікаво всім!" відвідали учні 1А класу Опішнянського ліцею Опішнянської селищної ради разом з класним керівником Ольгою Басенко.Діти отримали багато позитивних вражень, додали знань, а бібліотека – нових користувачів!
Юні друзі!Перед вами великий незвіданий світ.
Завітай до ТІЦ з бібліотекою та кожного дня отримуй гарні враження та чудовий настрій.

середа, 12 квітня 2023 р.

Великодній подарунок

 Українці відроджують та свято бережуть свої національні традиції, уявлення про весняне пробудження, про невмирущість вічно живого духу нашого народу.

Особливо хочеться передати ці традиції юному поколінню.
Тож у ці святкові дні Воскресіння Христового пропонуємо юним користувачам Опішнянської бібліотеки завітати до нашої творчої майстерні "Великодній подарунок" та створити великодню листівку своїми руками,яка передасть теплі почуття,а якщо таку листівку ще й оригінально прикрасити та списати добрими побажаннями,вона неодмінно залишить у пам’яті приємні святкові спогади.
















Великдень завжди виділяється на тлі інших свят запам’ятовується символами, такими, як ангели, храми, хрести чи популярні на Заході великодні кролики. Але ключовим атрибутом цього дня є крашанки. Їх люблять і діти, і дорослі, а тому відмінною ідеєю буде зробити пасхальне яйце.
При бажанні і дещиці уяви навіть ті, хто не знайомий із нюансами виготовлення листівок та пасхальних яєць, зможуть зробити чудовий подарунок близьким своїми руками. А якщо робити його разом з дітьми, то задоволення і креативу буде в рази більше.
Також користувачі бібліотеки можуть здійснити етнорозвідку та дізнатися про історію та традиції святкування Великодня.В цьому їм допоможуть матеріали,представлені на виставці "Магія великодньої писанки".
Святкуймо Великдень разом!

Диво Різдва

  Різдвяні свята із давніх-давен є особливими для вірян. До них готуються особливо ретельно, дотримуючись усіх традицій і звичаїв. І хоча за...