пʼятниця, 29 жовтня 2021 р.

Гарбузові забави або Велесова ніч

 

Із 31 жовтня на 1 листопада нині святкують Хелловін– іноземне свято. Відомо також, що деякі люди досить негативно ставляться до цього свята.

 Але слід нагадати, що в нашій культурі був аналог цього свята і відмічали його українці з 31 жовтня на 1 листопада. Називалося воно – "Велесова ніч". Існувало це свято ще з дохристиянських часів і варто зауважити, що на цьому святі не було вирізаних черепів, привидів та павутини, на відміну від Хелловіну .

Головним персонажем свята був Велес — язичницький бог мистецтва, достатку, а також покровитель усього живого. За значимістю серед давніх слов’ян він знаходився на одному рівні з Перуном.

У Велесову ніч, за повір’ями, максимально зближуються між собою два світи — живих та померлих.

Вночі в цей час на вулицю виставлялася тарілка з частуванням для душ померлих. На підвіконня ставилася свічка, вона вказувала (як маяк) шлях душам, які готові прийти до нащадків і допомогти. Під час Велесової ночі “гостей” також треба запросити, промовивши: “наші предки, ходіть до нас, це для вас частування”.

На вівтар свята клалися яблука, кабачки, осінні квіти, гарбузи .

  Мабуть, як без мандаринів  Грузію, так і Україну не можна уявити без гарбузів. Гарбуз можна сміливо назвати одним із головних атрибутів осені. Різний за формою, кольором, смаком та запахом, гарбуз може бути окрасою  або головною стравою на будь-якому столі. Гарбуз - це джерело вітамінів, мінералів і мікроелементів, корисних нашому організму. Він же - головний герой містичного свята , яке так стрімко увірвалося в цьому столітті у наше життя.
До Опішнянської бібліотеки на літературно-розважальні "Гарбузові забави" завітали вихованці гуртків Опішнянського будинку дитячої та юнацької творчості.

Ми підготували не тільки яскраву фото-зону, а й безліч цікавих ігор,розваг та конкурсів.
Розважалися,веселилися, трішки бешкетували, дарували один одному посмішки та дружні обійми.
А імпровізована сценка "Сватання нареченої"подарувала нам та нашим відвідувачам безліч яскравих, незабутніх, позитивних, неймовірних вражень!
Отож, на сьогоднішній день український гарбуз залишається трендовим!











































четвер, 28 жовтня 2021 р.

Україна в полум’ї війни

 28 жовтня вся країна відзначає День визволення України від німецько-фашистських загарбників. 



77 років минуло з часу визволення України від німецько-фашистських загарбників. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні.

  В рамках відзначення 77-ої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників в Опішнянській бібліотеці представлена історико-патріотична викладка літератури "Україна в полум’ї війни".







Представлена на ній література розповідає про воєнні дії на території України  в кінці жовтня 1944 року та інформацію про людські і матеріальні втрати, які понесла Україна під час Другої світової війни.

Минають десятиліття, народжуються і виростають нові покоління, все менше залишається тих, хто пам’ятає злочини фашистів зі свого трагічного досвіду. Але в пам’яті народній не погасне подвиг тих, хто боровся і поліг за визволення рідної землі.

пʼятниця, 8 жовтня 2021 р.

Рідна земле моя-ти козацькою славою щедра!

До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначається в Україні 14 жовтня, працівниками  бібліотеки представлена  книжкова виставка «Рідна земле моя-ти козацькою славою щедра», присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького та історії виникнення козацтва в Україні.





Про те, хто такі запорожці, про державну діяльність українських вояків, їх  героїчну  звитягу,  походи,  про життя  та побут козаків на Січі, про славні  звичаї, традиції та легенди  можна дізнатися зі сторінок  історичної,  художньої та довідкової  літератури. Читачі можуть ознайомитися з книгами, які дозволять зануритись у неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.
  Не випадково, свято українського козацтва співпадає з Днем захисника України.   На книжкових полицях  виставки   експонуються  матеріали про подвиги воїнів-захисників, які   і сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії, захищаючи  кордони від ворогів.
         Бажаючих ознайомитися з виставкою запрошуємо до бібліотеки! 
Також сьогодні учні 4 класу Опішнянського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів прийнялу участь в літературно-розважальній грі-квесті "Пропала булава",присвяченій Дню українського козацтва та Дню захисника та захисниць України.Два курені "Козаки" та "Україна" вели пошуки козацької булави.На їхньому шляху було безліч перешкод,але вони все здолали.Справжні козаки та козачки-розумні,сильні,хитрі та спритні.













Сподіваємося,що козачата весело та пізнавально провели час.

Диво Різдва

  Різдвяні свята із давніх-давен є особливими для вірян. До них готуються особливо ретельно, дотримуючись усіх традицій і звичаїв. І хоча за...