четвер, 28 січня 2021 р.
В Новий рік -з новою книгою
Бібліотечна акція "В Новий рік -з новою книгою"триває.
Збірка буде цікавою багатьом дослідникам:природоохоронцям,біологам,історикам,краєзнавцям
Також документальний фонд бібліотеки поповнився книгами американського письменника Стівена Річардза Кові ,якого ще за життя визнали одним із найуспішніших людей США. Особистість Кові поєднує кілька амплуа: освітянин, письменник, підприємець, автор популярних мотиваційних промов, фахівець у сфері лідерства та менеджменту, консультант. Найвідомішою книгою Стівена Кові є «Сім звичок надзвичайно ефективних людей». Видання, що стало бестселером, перекладене багатьма мовами..
Із забуття – в безсмертя
На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять мучнів українців
Славних, молодих…
День пам’яті героїв Крут
29 січня 2021 р. 103 роки бою під Крутами
В цей день українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху - бій під Крутами.
Щороку, 29 січня, кожен українець схиляє голову перед пам’яттю про тих, хто в далекому 1918 році боронив незалежність України ціною власного життя.
29 січня 1918 року на залізничній станції Крути в Чернігівській області 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили в нерівний бій з шеститисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова, яка серед інших вела наступ на Українську Народну Республіку.
Точна кількість загиблих студентів офіційно ніде не зафіксована. За свідченнями учасників подій, було вбито більше 250 осіб з українського боку. Відомі імена тільки 27 студентів, яких взяли в полон і розстріляли. Їхні тіла пізніше були урочисто перепоховані на Аскольдовій могилі в Києві.
Крути,без сумніву,були,є і будуть ,завдяки героїзму молодих студентів.однією з героїчних сторінок нашої історії.
300 юних героїв пішло в безсмертя.Вони показали приклад мужності.відданості і незборимості духу.
Герої не вмирають.Вони живуть у пам'яті і справах наступних поколінь.
вівторок, 26 січня 2021 р.
Уроки Голокосту:мужність,пам'ять,співчуття
27 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ
«Ми тільки чули кулеметні черги через різні проміжки: та-та-та, та-та... Два роки з дня в день я чув, і це стоїть у моїх вухах сьогодні. Під кінець над яром піднявся важкий, масний дим. Він ішов звідти тижнів три».
Анатолій Кузнєцов. «Бабин Яр»
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.
Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».
Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня.
В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Голокост євреїв на окупованій нацистами території СРСР відрізнявся від подібних заходів у Європі. Там євреїв заганяли в гетто, з часом могли відправити до місць масових знищень у газових камерах. На українських землях більшість єврейського населення загинуло від куль у протитанкових ямах. Їх викопали ще за радянської влади військовополонені, місцеве населення чи самі жертви.
1.Книга "Бабин яр"Анатолія Кузнєцова-розповідає про масові знищення єврейського населення восени 1941 року в м.Києві та про звільненняУкраїни від нацистів.
2.Всесвітньовідомий щоденник Етті Гіллесум "Без озлоблення,без ненависті"занурить Вас у світ почуттів і думок єврейської дівчини з Нідерландів.
3.Книга "Гітлеризм в історії євреїв" Юліана Шульмейстера розповідає про події,пов'язані з організацією та здійсненням гітлерівцями кровавого антиєврейського геноциду.
Запрошуємо до прочитання!
неділя, 24 січня 2021 р.
#GlobalLesyaUkrainka2021
Опішнянська бібліотека долучається до міжнародного
онлайн-флешмобу #GlobalLesyaUkrainka2021,
присвяченого 150-річному ювілею видатної поетеси
Лесі Українки(Лариси Петрівни Косач-Квітки).
Вшануємо Велику Українку,показавши пам'ятні місця її перебування в різних куточках України та світу.
світлини зроблені в м.Гадяч Україна .
Друзі,долучайтеся до міжнародного онлайн-флешмобу
#GlobalLesyaUkrainka2021!
пʼятниця, 22 січня 2021 р.
Цікаві факти про Павла Тичину
Ви знаєте, як липа шелестить
у місячні весняні ночі?
Кохана спить, кохана спить,
Піди збуди, цілуй їй очі.
Кохана спить...
понеділок, 18 січня 2021 р.
День Соборності України – єднання сили й духу народу
Сьогодні проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною…
День Соборності України – важлива віха в історії українського народу.
Диво Різдва
Різдвяні свята із давніх-давен є особливими для вірян. До них готуються особливо ретельно, дотримуючись усіх традицій і звичаїв. І хоча за...