середа, 21 лютого 2018 р.

20 лютого - День пам'яті Небесної сотні

Картинки по запросу небесна сотняА сотню вже зустріли небеса...
Летіли легко, хоч Майдан ридав...
І з кров'ю перемішана сльоза...
А батько сина ще не відпускав...
Й заплакав Бог, побачивши загін:
Спереду - сотник, молодий, вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній - сивий-сивий...
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло...
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла.
Людмила Максимлюк
21.02.2014 р.

Задля вшанування Героїв Небесної Сотні в Опішнянській масовій бібліотеці підготовлено експозицію сучасних видань "Майдан на сторінках книг" для ш. к. ч., що висвітлюють трагічні події на Майдані під час Революції Гідності. Палій Є. І. (бібліотекар) ознайомила користувачів з новими виданнями: М Матіос "Приватний щоденник", М. Рудневич "Я з Небесної Сотні" та іншими творами.





Киричок В. Г. (зав. бібліотекою) провела екскурс іторичним хронометром подій "Смілива, горда, вольова, Небесна Сотня, ти жива"(7-9 класи). 
18-20 лютого 2014 року було поранено більше як 1000 людей, загинуло понад 100 протестувальників. Сьогодні ми їх називаємо Небесною Сотнею - українці, які загинули в Києві на Майдані, вулиця Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом. 
До уваги користувачів представлена виставка "Два століття - одна війна". Минають роки від трагічних подій на Майдані, але, на превеликий жаль, Небесною Сотнею не закінчився біль і страждання України. Сьогодні йде боротьба за нашу Україну. Нашими воїнами пишається весь народ, бо в їхніх серцях горить вогонь до рідної країни. Захищаючи рідну землю від ворога, вони віддають найдорожче - своє життя.



Працівники Опішнянської бібліотеки (Киричок В., Палій Є.) започаткували акцію "Подаруй воїну життя. Пластик не викидай, а на протези збирай". Юні читачі, простягнувши руку допомоги тим, хто цього потребує, вчаться співчувати, не бути байдужими до людського життя.










середа, 14 лютого 2018 р.

Похожее изображениеПаперового Амура ми змайструємо, дорогій людині подаруємо 



На душі безмежна радість,
На землі квітучий рай,
В серці, де живе кохання,
Щастя ллється через край!

Два дні поспіль (13-14 лютого) в Опішнянській масовій бібліотеці діяла творча майстерня з виготовлення валентинок і вітальних листівок. Учні 7-8 класів Опішнянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів мали нагоду реалізувати свою творчу фантазію в конкурсі "Символ свята - валентинка", а також спробувати себе в ролі "майстра віршованих рядків". 
Працівники бібліотеки (Киричок В. Г., Палій Є. І.) розповіли цікаві факти про виникнення свята та історію написання перших валентинок. 









Протягом дня в бібліотеці діяла акція "Бібліовалентинка" (користувачі бібліотеки отримували в подарунок: повітряні кульки, валентинки та закладки для книг).



вівторок, 13 лютого 2018 р.

"Яблука добре смакують і лікують" (довідкове бюро)

Запашні, рум'яні, 
є солодкі, є пряні,
є кислі, є терпкі,
є м'які, є міцні.
Є свіжі, сушені
і навіть мочені.
(Яблука)







 Картина "Богданівські яблука" 
Катерини Білокур

В Опішнянській масовій бібліотеці діє довідкове бюро "Яблука добре смакують і лікують" для широкого кола користувачів. Кожен охочий може дізнатися багато цікавої інформації про яблука та їх різні сорти, отримати поради з періодичних видань ("Огородник", "Добрий господар", "Моя прекрасная дача", "Розумне господарство") догляду за садом. 
Цікаві факти про яблука
1) Людство знає і використовує в якості їжі яблука ще з 6500 р. до н. е., що свідчать археологічні розкопки.
2) У яблуках присутні речовини, що зупиняють ріст ракових клітин в травних органах і у всьому організмі.
3Цікаві факти про яблука стосуються їх складу. Так, чверть їх маси — це повітря. Саме тому яблука не тонуть у воді.







 "З'їдайте одне яблуко на день і ваш лікар залишиться без роботи." 
(народна приказка)



неділя, 11 лютого 2018 р.

Книжкова виставка-реклама "Книжки на 12 балів"

Книга.хоч би де і якою вона не була-кам'яною,паперовою чи в онлайні-завжди залишається тим ,що найбільше потрібно людям.
                                                                                                                                               Книги-це не музейний експонат,їх можна гортати,читати,розглядати ілюстрації,а потім обговорювати і ділитися враженнями.
Наша виставка-реклама" Книжки на 12 балів" запрошує вас у реальний ,а не віртуальний світ книги.Ніякі контакти не замінять живого спілкування ,а мандрівки різними сайтами не дадуть нам того відчуття насолоди,яке ми отримуємо тримаючи в руках книгу,гортаючи її сторінки,розглядаючи малюнки.



середа, 7 лютого 2018 р.

Година пам'яті "На Аскольдовій могилі поховали їх..."


О Боже наш добрий
З високого неба
Молитву сьогодні
Заносим до тебе
За тих, що боролись
При станції Крути
За нашу Державу
І з ворогом лютим,
Що в битві цій впали
В цю зиму криваву...

Січень 1918 року в житті України ознаменувався двома подіями: Проголошенням Українською Центральною Радою IV Універсалу, за яким Українська Народна республіка стала самостійною і незалежною, і бій під містечком Крути.
Бій під Крутами - став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. З метою вшанування пам'яті загиблих під Крутами працівники Опішнянської масової бібліотеки спільно з радою Ветеранів провели годину пам'яті "На Аскольдовій могилі поховали їх..." (до 100-річчя битви під Крутами), яка відбулася в Територіальному центрі соціальної адаптації. 
Розпочала захід Дудник Г. Д. (адаптолог Територіального центру) поетичними рядками П. Тичини "Пам'яті тридцяти". Працівники бібліотеки (Палій Є. І., Киричок В. Г.) ознайомили слухачів із хронологічними подіями бою, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Присутні переглянули матеріали книжкової виставки "Їх оплакують роси у лузі..." (виставка-вшанування до 100-річчя битви під Крутами). 




ЗБЕРЕЖЕМО ІСТОРИЧНУ ПАМ'ЯТЬ СВОГО НАРОДУ!

вівторок, 6 лютого 2018 р.

Виставка - вшанування "Їх оплакують роси у лузі"


На Аскольдовій могилі 

Поховали їх —

Тридцять мучнів українців.

Славних, молодих...

                    ( П.Тичина )

29 січня в Україні відзначали День пам'яті Героїв Крут-саме там у 1918 році відбувся бій ,що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
Україна пишається молодими героями.Пам'ять про них,як і та велична слава ,за яку вони боролися - невмируща.Вічна їм слава!
До 100-річчя бою під Крутами в бібліотеці була оформлена виставка-вшанування" Їх оплакують роси у лузі".

Диво Різдва

  Різдвяні свята із давніх-давен є особливими для вірян. До них готуються особливо ретельно, дотримуючись усіх традицій і звичаїв. І хоча за...