неділя, 28 січня 2018 р.

Соборність - це відновлення єдності,
розмежованою сусідніми
державами, народу та його земель.

22 січня особливий день в історії України. 100 років тому Директорія Української Народної Респуліки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу, і саме цей день прийнято відзначати як свято - День Соборності України. Слово "соборність" включає в себе єдність і згуртованість. З цієї нагоди в Опішнянській масовій бібліотеці для учнів 7-9 класів організовано книжкову виставку-путівник "У нас єдина мета - Україна свята".


Книжкову виставка-досьє "Загублена доля молодого таланту"

Моя Україна забула
Сміятись. Вона гомонить.
Моя Україна не вщухла
Од прагнення жить.




Василь Стус навіть у найтяжчі хвилини життя твердо вірив, що повернеться до народу своїм словом, що Україна його почує. Так і сталося. Життя Василя Стуса було короткочасне як "спалах свічки", але він увійшов в літературнй світ як поет-борець. На відзначення 80-річчя від дня народження (6 січня 1938 рік) Василя Стуса в Опішнянській масовій бібліотеці оформлено книжкову виставку-досьє "Загублена доля молодого таланту" та книжкову викладку літератури "Життя як спалах блискавки".  
Читачі Опішнянської бібліотеки ознайомилися з творчістю поета та невідомими сторінками його життя.





Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води...
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.
(В. Сосюра)



"Як не можна уявити весни без березневої безпосередньості,
а осені без вересневої щедрості,
так не можна уявити  нашої поезії без Володимира Сосюри"
(М. Бажан)

Близько шістдесяти поетичних збірок, десятки поем, автобіографічна проза - це безмежний світ Володимира Сосюри, це історія, пережита в любові й ненависті, радості й журбі, гостро, до сліз, до знемоги.

До 120 річниці від дня народження Володимира Сосюри (6 січня 1898 рік) в бібліотеці  оформлена книжкова виставка "Великий син великого народу". Твори  одного із найпопулярніших поетів України ХХ століття зродилися з глибоких народних джерел. Читачі бібліотеки ознайомилися з його життєвим і творчим шляхом, який віддзеркалює трагічну долю українського народу. 









Сніг лапатий сипле тихо,

бо Різдво прийшло на втіху...



Напередодні Різдва Христового в Опішнянській масовій бібліотеці працівниками бібліотеки (Киричок В., Палій Є.) було підготовано народознавче свято "Нині в нас Різдво Божого дитяти, українські діти йдуть його вітати". На свято були запрошені вихованці дитячого садка "Берізка". Свято розпочалося піснею "Нова радість стала". Під час свята було проведено конкурс колядок і щедрівок "Діти йдуть колядувати, Бога сина прославляти" (в конкурсі прийняли участь учні Опішнянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів). Працівники бібліотеки "розкрили" дітям цікаві таємниці - чому символом Різдва є зірка і звідкіля в щедрівці з'явилася ластівка? По закінченню свята дітей пригощали солодощами. 




Місяць січень всім 
придбав подарунки щедрі.
Це сеструня Коляда
і братик Щедрик-ведрик.





Колядки і щедрівки лунали в Опішнянській масовій бібліотеці. Працівниками бібліотеки (Киричок В., Палій Є.) підготовано виставку "Коляду для вас співаю, дай вам Боже урожаю", присвячену зимовому циклу християнських свят. На виставці зібрана література, що знайомить читача з традиціями і обрядами новорічних свят. Із сторінок книг діти дізналися тексти колядок і щедрівок.




У дідка Сніговика

кочерга замість ціпка,
замість носа - морквинка
замість шапки банячок.
Радує він діточок.


Початку зими присвячена виставка творчих робіт користувачів Опішнянської масової бібліотеки "Зима красива наче казка".


Зима - це казковий час року, який несе за собою відчуття радості, веселощів і очікування дива. З 2 січня 2018 року в Опішнянській масовій бібліотеці діє виставка-вітраж "Морозами дихає зима...", мета якої  є реклама бібліотечного закладу та заохочення нових читачів.




                 НАГАДУЄМО!
В Опішнянській масовій бібліотеці з 2 січня 2018 року проходить реєстрація читачів.



Диво Різдва

  Різдвяні свята із давніх-давен є особливими для вірян. До них готуються особливо ретельно, дотримуючись усіх традицій і звичаїв. І хоча за...